centrum prasowe

Nasze publikacje

ATERIMA specjalizuje się w tematach z zakresu rekrutacji i HR. Swoimi doświadczeniami i wiedzą dzielimy się w naszych publikacjach.
31.01.2019

Zdrowe benefity - jak pokazać, że pracodawcy zależy na zdrowiu pracownika

Anna Dolot, źródło: www.hrpolska.pl

Pracodawcy szukają nowych sposobów na benefity w organizacji. Anna Dolot pokazuje, jak w nowoczesny sposób zadbać o pracowników, co wychodzi na zdrowie zarówno zatrudnionym, jak i samemu pracodawcy.

Czytaj
11.05.2018

Najlepszy zawód dla dziecka?

dr Anna Dolot, źródło: hrpolska.pl

Jednym z przejawów troski rodziców o dzieci jest planowanie dla nich ścieżki kariery. Choć plany te nierzadko rozmijają się z wyborami dzieci, nikt rodzicom nie zabroni zabierania głosu w tej kwestii. CBOS sprawdził preferencje rodziców i zapytał, jakiego zawodu pragnęliby dla swojej córki lub syna. Przyglądnęliśmy się wynikom, by ocenić, jak te wybory mają się do współczesnego rynku pracy i zapotrzebowania na poszczególne zawody. 

Czytaj
11.04.2018

Rekrutacja a rozwój zawodowy

dr Anna Dolot, źródło: HRPolska.pl

Proces rekrutacji i selekcji dla większości kandydatów jest stresujący. Nic dziwnego – potencjalni pracownicy są poddani ocenie, a niektórzy z nich otrzymują negatywną informację zwrotną. Czy z takiej sytuacji – odmownej odpowiedzi od pracodawcy – można wyciągnąć coś dla siebie? Oto konkretna sytuacja z życia.

Czytaj
20.03.2018

Kandydacie, gdzie jesteś? Kanały, z których korzysta współczesny rekruter

Joanna Bubeła, źródło: HRPolska.pl

Rynek pracy staje się w coraz większym stopniu rynkiem kandydata. To korzystna sytuacja dla szukających zatrudnienia i równocześnie wyzwanie dla firm. Rekruterzy, by dotrzeć do kandydatów wykorzystują coraz większą ilość źródeł. W ATERIMA HR przeanalizowaliśmy, z ilu oraz jakich kanałów korzystają osoby poszukujące pracowników.

Czytaj
08.03.2018

Rekrutacje na czas?

dr Anna Dolot, źródło: Polskie Forum HR

Wraz z rozwojem rynku pracownika skraca się czas dostępności kandydatów. Coraz częściej bowiem zdarza się, że osoba zgłaszająca swoją kandydaturę w poniedziałek, podczas telefonu rekrutera we środę, nie jest już zainteresowana – ma inną pracę. Tymczasem rekruterzy podkreślają, że procesy poszukiwania kandydatów stają się coraz dłuższe.

Czytaj