biuro prasowe

ATERIMA WORK w mediach

ATERIMA specjalizuje się w tematach z zakresu rekrutacji i HR. Swoimi doświadczeniami i wiedzą dzielimy się w naszych publikacjach.

Zachodnia polska obiera kierunek na Niemcy

Redakcja, źródło: Interia.pl

Z roku na rok rośnie liczba osób gotowych wyjechać do pracy za zachodnią granicę. Szczególnie zainteresowani wyjazdem są mieszkańcy województw zachodnich - mówi Anna Ciołek, Kierownik Zespołu Rekrutacji w ATERIMA MED.

 

Czytaj

Opiekun osób starszych. Fachowcy teraz pilnie poszukiwani, a w przyszłości jeszcze bardziej. Warto wybrać?

Redakcja, źródło: Gazeta Wrocławska

O charakterze pracy opiekuna osoby starszej przeczytać można m.in. w Gazecie Wrocławskiej. Polecamy lekturę.

Czytaj

Gdy goni nas czas

Aleksander Sławiński , źródło: MY COMPANY POLSKA

Jeśli pracownicy nie wyrabiają się z terminami, może to się skończyć dla firmy dużymi problemami, łącznie z utratą klientów czy pozycji na rynku. Jednocześnie szefowie często nie wiedzą, jak sprawić, by terminy nie rozchodziły się w szwach. Skłonni są ostro pouczać, karać swoich ludzi – ale nie tędy droga. 

Czytaj

Pracodawco - rozważ zatrudnienie dojrzałych pracowników

dr Anna Dolot, źródło: Interia.pl

Choć polscy pracodawcy od lat dostrzegają trudność w znalezieniu i zatrudnieniu wartościowych pracowników wydaje się, że sami strzelają sobie w stopę. Część bowiem obchodzi szerokim łukiem cenny i niewykorzystany zasób rynku pracy, jakim są dojrzali pracownicy. Przyglądnęliśmy się sytuacji.

Czytaj

Nie wystarczy wydawać polecenia, a pod koniec miesiąca zapłacić

Anna Cieślak-Wróblewska, źródło: Rzeczpospolita
Czy moja praca ma sens? – pracownicy niejednokrotnie zadają sobie to pytanie, a dobry szef powinien umieć szybko rozwiać ewentualne wątpliwości. Ale czasami wymaga to mądrze pomyślanych działań całej firmy. Pisze o tym Anna Cieślak- Wróblewska. W artykule duży wkład ekspercki od dr Anny Dolot.
Czytaj