centrum prasowe

Media o nas

Eksperci ATERIMA współpracują z mediami, biorąc udział w wywiadach i udzielając komentarzy i opinii dla prasy, radia i telewizji. Posiadamy wiedzę m.in. o: zatrudnieniu, prawie pracy, rekrutacji, bezpiecznej pracy za granicą, przeciwdziałaniu handlowi ludźmi.
25.10.2018

Nocleg pracownika z Ukrainy nie wymaga płacenia podatku

źródło: pb.pl

Ułatwianie życia osobom ze Wschodu leży w interesie przedsiębiorców. Decyzja dotycząca ich zakwaterowania to krok w dobrą stronę.

Czytaj
11.10.2018

Coraz więcej cudzoziemców pracuje w Polsce

źródło: 7 dni. Tygodnik Regionalny

Niskie bezrobocie w Polsce, nowe firmy i wzrastające place - za tymi korzystnymi danymi kryje się problem kadrowych braków. Niedobory pracowników wypełniają już nie tylko kandydaci z Ukrainy, ale także z Indii czy Wietnamu.

Czytaj
09.10.2018

Już nie Ukraińcy. Firmy coraz częściej zatrudniają pracowników z Nepalu, Indii, Bangladeszu i Wietnamu

źródło: polskatimes.pl

Niskie bezrobocie w Polsce,wzrastające płace i coraz więcej nowych firm na rynku. Jednak ma to też drugą stronę. Za korzystnymi danymi kryje się problem kadrowych braków. Niedobory pracowników wypełniają już nie tylko kandydaci z Ukrainy, ale także z Indii czy Wietnamu.

Czytaj
09.10.2018

Ukraińcy nie wypełnią luki kadrowej. Agencje sięgają po pracowników z Azji

źródło: pulshr.pl

Niedobory pracowników wypełniają już nie tylko kandydaci z Ukrainy, ale także z Indii, Nepalu czy Wietnamu.

Czytaj
12.09.2018

Z ziemi obcej do Polski

Rafał Romanowski, źródło: What’s Up Magazine

Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka się zawali – wróżą specjaliści. Rekordowo niskie bezrobocie otwiera nasz rynek nie tylko dla miliona pracujących z Ukrainy. W kolejce czekają Wietnam, Indie, Nepal i Bangladesz… Już teraz sektor IT w Polsce bywa turecki, ukraiński, rosyjski czy brazylijski – oto „imigrancki” raport „What’s Up Magazine”.

Czytaj