centrum prasowe

Media o nas

Eksperci ATERIMA współpracują z mediami, biorąc udział w wywiadach i udzielając komentarzy i opinii dla prasy, radia i telewizji. Posiadamy wiedzę m.in. o: zatrudnieniu, prawie pracy, rekrutacji, bezpiecznej pracy za granicą, przeciwdziałaniu handlowi ludźmi.
29.11.2018

Ścieżki HR: specjalista ds. szkoleń

źródło: Wyzwania HR

Firmy coraz częściej szukają Specjalisty ds. Szkoleń. Czym zajmuje się osoba na tym stanowisku? Jakie ma obowiązki? Jakie powinien mieć kompetencje? Przyczytajcie, co sądzi o tym m. in. dr Anna Dolot - Ekspert HR w Grupie ATERIMA.

Czytaj
25.10.2018

Nocleg pracownika z Ukrainy nie wymaga płacenia podatku

źródło: pb.pl

Ułatwianie życia osobom ze Wschodu leży w interesie przedsiębiorców. Decyzja dotycząca ich zakwaterowania to krok w dobrą stronę.

Czytaj
11.10.2018

Coraz więcej cudzoziemców pracuje w Polsce

źródło: 7 dni. Tygodnik Regionalny

Niskie bezrobocie w Polsce, nowe firmy i wzrastające place - za tymi korzystnymi danymi kryje się problem kadrowych braków. Niedobory pracowników wypełniają już nie tylko kandydaci z Ukrainy, ale także z Indii czy Wietnamu.

Czytaj
09.10.2018

Już nie Ukraińcy. Firmy coraz częściej zatrudniają pracowników z Nepalu, Indii, Bangladeszu i Wietnamu

źródło: polskatimes.pl

Niskie bezrobocie w Polsce,wzrastające płace i coraz więcej nowych firm na rynku. Jednak ma to też drugą stronę. Za korzystnymi danymi kryje się problem kadrowych braków. Niedobory pracowników wypełniają już nie tylko kandydaci z Ukrainy, ale także z Indii czy Wietnamu.

Czytaj
09.10.2018

Ukraińcy nie wypełnią luki kadrowej. Agencje sięgają po pracowników z Azji

źródło: pulshr.pl

Niedobory pracowników wypełniają już nie tylko kandydaci z Ukrainy, ale także z Indii, Nepalu czy Wietnamu.

Czytaj